Czego nie powinno zabraknąć w szkolnym tornistrze?

Czego nie powinno zabraknąć w szkolnym tornistrze?

Początek roku szkolnego wiąże się z koniecznością wyposażenia dziecka w niezbędne akcesoria tak jak plecak, książki, zeszyty czy buty na zmianę. To z reguły niemały wydatek. Po kilku miesiącach można przystąpić do zrewidowania, czy dziecko potrzebuje jeszcze dodatkowych akcesoriów.

Pamiętaj o zdrowych przekąskach

Warto od najmłodszych lat kształtować w dziecku pozytywne nawyki i postawy. Zamiast codziennie wyposażać malucha w słodycze do szkoły, warto skomponować mu np. sałatkę owocową. Pokrojone już i gotowe owoce polane np. jogurtem i posypane wiórkami kokosowymi czy kakao na pewno będą stanowić ciekawą alternatywę wobec batonów w szkolnym sklepiku. Do tego celu niezbędne będzie praktyczny i szczelny lunchbox, w którym będziesz mogła przygotowywać finezyjne przekąski dla swojego podopiecznego. Wystarczy odrobina zaangażowania, aby starać się pokazywać dziecku zdrowsze wybory. Ciekawe połączenie smaków i różnorodność takich przekąsek powinny zachęcić Twoją pociechę do spożywania owoców zamiast przetworzonych słodyczy.

Termos dla dzieci pozwoli zadbać o nawodnienie

Nieodzownym elementem szkolnej wyprawki powinny być też płyny. Troska o zachowanie właściwego poziomu nawodnienia to podstawa! Już drobne niedobory w tym zakresie mogą skutkować bólem głowy, osłabieniem czy też problemami z koncentracją, a tego przecież chcielibyśmy uniknąć. Lekki termos dla dzieci będzie tutaj doskonałym sposobem na to, aby zapewnić dziecku np. rozgrzewającą herbatę lub kakao. Warto też pamiętać o alternatywnym zastosowaniu takiego produktu. Mowa tutaj choćby o tym, że w długie i chłodne dni taki termos doskonale posłuży do przechowywania pożywnej i ciepłej zupy.

Zeszyty w miękkiej okładce

Nie da się zaprzeczyć, że dziecięcy tornister bywa niekiedy zbyt ciężki jak na plecy dorastającego dziecka. Warto zatem zrewidować, czy można w jakiś optymalny sposób zmniejszyć wagę zawartości takiego tornistra. Jednym ze sposobów będzie np. kupowanie zeszytów w miękkiej, a nie twardej okładce. Co prawda te drugie warianty są trwalsze, jednak priorytet powinno stanowić zdrowie dziecka i nieprzeciążanie jego pleców.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć każdemu rodzicowi i opiekunowi wskazówek w kontekście tego, czego nie powinno zabraknąć w dziecięcym plecaku. Pożywne drugie śniadanie i przekąski spakowane w wygodnym lunchboxie, termos dla dziecka z ciepłą herbatą, to wszystko powinno uprzyjemnić maluchom pobyt w szkole nawet podczas wielu godzin lekcji. Zainwestuj w komfort ucznia i sięgaj po lekkie i solidne akcesoria!