Czym zająć dziecko w domu? Podpowiadamy

Czym zająć dziecko w domu? Podpowiadamy
  1. Czym zająć dziecko w domu, żeby mieć chwilę dla siebie
  2. Czym zająć dziecko, żeby rozwinąć jego zdolności manualne
  3. Jak zająć dziecko w domu - przepis na sukces
  4. Jak zająć dziecku czas i rozwinąć jego wyobraźnię

Jesienne i zimowe wieczory bywają bardzo długie ze względu na to, że szybko robi się ciemno. Rodzice często stają przed dość trudnym wyzwaniem, mianowicie jak efektywnie zająć czas swoim pociechom w domu. Wiele zależy od wieku dziecka i jego zainteresowań, jednak znamy uniwersalne sposoby na ciekawe i kreatywne zajęcie, które zainteresuje każdego, zarówno małego, jak i dużego.

Czym zająć dziecko w domu, żeby mieć chwilę dla siebie

Odpowiedź na pytanie, czym zająć dziecko w domu, aby zyskać trochę czasu dla siebie, może okazać się niemałym wyzwaniem. Dzieci dość szybko się nudzą i potrzebują nowych bodźców. Dobrze, jeśli zajęcie będzie ciekawe, nieoczywiste i połączone z czymś dobrze znanym. Wystarczy świeczka, kartka papieru i farby, są to rzeczy, które raczej każdy ma w mieszkaniu, więc nie będzie wydatków. Niech dziecko narysuje świeczką na czystej kartce wybrany przez siebie motyw, a następnie pomaluje całą kartkę farbkami. Stopniowe odkrywanie się obrazka będzie na pewno zaskakującym widokiem.

Czym zająć dziecko, żeby rozwinąć jego zdolności manualne

Farby to nie tylko idealny sposób na naukę kolorów dla malucha. Czym zając dziecko, tak aby dodatkowo mogło ćwiczyć cierpliwość, skupienie i zdolności manualne? Idealnym pomysłem jest gotowy obraz do malowania dla dzieci, na którym nadrukowane są cyfry i należy użyć konkretnego koloru w danym miejscu. To nie tylko nauka kolorów, ale również liczb, a więc połączenie aspektu artystycznego z edukacyjnym. Możecie wspólnie wybrać, co będzie na takim malunku, może maluch ma jakieś ulubione zwierzątko, wtedy na pewno chętnie je pokoloruje. Dodatkową motywacją może być fakt, że po skończonej pracy, obraz powiesicie w jego pokoju.

Jak zająć dziecko w domu - przepis na sukces

Jak zająć dziecko w domu, aby skupiło swoją uwagę na dłużej i poświęciło się jakiemuś ciekawemu zajęciu. Nic prostszego, wystarczy trochę mąki, sól i odrobina wody do zrobienia masy solnej, z której mogą powstać przeróżne postaci, zwierzęta i przedmioty. To zajęcie może być kilku etapowe, ponieważ po wyschnięciu masy, stworzone rzeczy można pomalować i ozdobić.

Jak zająć dziecku czas i rozwinąć jego wyobraźnię

Wyobraźnia u dzieci nie zna granic i zdecydowanie warto to wykorzystać. Jak zając dziecku czas, aby mogło rozwijać swoje zdolności? Przygotujcie teatrzyk, stwórzcie wspólnie bohaterów z materiału, koralików i kolorowych ozdób, a także scenę np. z kartonu, pomalujcie ją i przygotujcie scenariusz występu. Możecie pokazać go później innym domownikom.