Jak urządzić dziecięcy pokój?

Jak urządzić dziecięcy pokój?

Zaprojektowanie i urządzenie dziecięcego pokoju to połączenie przyjemności i ciężkiej pracy. Czasami dobranie wszystkich elementów w taki sposób, aby całość do siebie pasowała i była spójna, nie jest takie łatwe, jak mogłoby się z początku wydawać. Zwłaszcza że dodatkowo musisz wziąć pod uwagę kilka innych kwestii, takich jak obecna moda, czy upodobania twojego dziecka, a te przecież szybko się zmieniają, zwłaszcza w przypadku malucha! Podpowiadamy jednak, na co możesz zwrócić swoją uwagę, aby wnętrze dziecięcego pokoiku zachwycało i budziło radość przede wszystkim u najmłodszego.

Ozdoby na ściany. Co będzie lepsze, plakat czy obraz?

Puste ściany nie za bardzo pasują do dziecięcego pokoiku. Chyba że, ponad wszystko cenisz sobie minimalizm. Aby dodać nieco dziecięcej radości i urozmaicić ściany, najlepszym wyborem mogą okazać się kolorowe plakaty dla dzieci. Zdecyduj się na gotowe rozwiązania, a na pewno oczarują cię swoją unikatowością. Jakie wzory i kolory warto wybierać? Tutaj wiele zależy od tego, czym interesuje się twoje dziecko. Wybierz plakaty inspirowane postaciami z bajek, jeśli uważasz, że jest to coś, co najlepiej trafi w jego gust. W przeciwnym razie możesz zdecydować się na zwierzątka, wesołe motywy kwiatowe i tym podobne propozycje. To także dobra propozycja na prezent dla dziecka, gdy wybierasz się na przykład do znajomych.

Drewniane zabawki lepsze od plastiku

Drewniane zabawki cieszą się zainteresowaniem rodziców już od dłuższego czasu. Głównie ze względu na to, iż faktycznie są bardziej ekologiczne, niż ich plastikowe odpowiedniki. Dodatkowo są również zdrowsze i trwalsze, ponieważ drewniane klocki czy kolejka, o którą szczególnie się dba, z całą pewnością nie straci nic na swojej jakości nawet po długiej zabawie. Takie zabawki tak samo dobrze prezentują się nawet po latach. Ciekawą propozycją na to, jak urozmaicić dziecięcy pokój, będzie zorganizowanie najprawdziwszego kącika zabaw! Z takiego miejsca ucieszy się każdy maluch. Właśnie tam możesz ulokować literki drewniane do nauki, a także wszelkie pozostałe zabawki wykonane z drewna. Obecnie do wyboru jest przecież tyle możliwości, że podjęcie decyzji nie będzie trudne!

Kolorowe mebelki

Bardzo polecanym i oryginalnym wyborem będą także kolorowe mebelki. Te prawdziwe, jak i te zabawkowe, jak na przykład kuchnia do zabawy. Zdecyduj czy ty i twoje dziecko preferujecie jaskrawe kolory, a może wolicie jednak pastele? I jedna i druga propozycja brzmi świetnie, a więc dopasuj ją na przykład do koloru ścian.