Jak zorganizować roczek w domu?

Jak zorganizować roczek w domu?

Pierwsze urodziny dziecka to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny. Wielu rodziców już na długo przed narodzinami rozpoczyna organizację przyjęcia. Roczek w domu wymaga odpowiednich przygotowań. Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Stwórz listę gości i wręcz zaproszenia

Pierwszym krokiem w organizacji urodzin dziecka jest stworzenie listy gości. Powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę ilość miejsca, jaką dysponujemy. Każdy gość powinien czuć się komfortowo i wygodnie, a także posiadać miejsce przy stole. Po stworzeniu listy gości, niezbędne jest stworzenie zaproszeń. Mogą być personalizowane lub uniwersalne, ale najważniejsze, aby znalazły się na nich informacje o dacie, godzinie rozpoczęcia przyjęcia oraz prośba o potwierdzenie obecności.

Organizacja przyjęcia w domu to nie lada wyzwanie. Wiąże się z przygotowaniami, a z odpowiednim planem z pewnością wszystko się uda. Jeśli chodzi o menu, to wszystko zależy od tego, jak długie przyjęcie planujesz. Czy zapraszasz gości w porze obiadu, a może na popołudniową kawę? Postaraj się wybrać takie potrawy, które można przygotować wcześniej, a w dniu przyjęcia jedynie odgrzać. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju zupy czy dania jednogarnkowe, jak leczo czy bigos. Z pewnością dobrym pomysłem będą niewielkie przekąski, które można łatwo chwycić w dłoń. Oczywiście, głównym punktem imprezy jest tort. Jeśli na przyjęciu pojawią się dzieci, warto przygotować dla nich osobne menu. Świetnie sprawdzą się takie propozycje, jak naleśniki, rosół, chrupki kukurydziane czy biszkopty. Najlepiej, aby dzieci miały do dyspozycji osobny stolik. Bez wątpienia warto zaopatrzyć się w śliniaki silikonowe, aby odświętne ubranie dziecka z okazji pierwszych urodzin pozostało czyste.

Urodzinowe dekoracje

Dom, w którym odbędzie się przyjęcie z okazji pierwszych urodzin dziecka warto odpowiednio udekorować. Dzięki temu jeszcze bardziej podkreślimy wagę całego wydarzenia. Dekoracje z pewnością zachwycą wszystkich gości i samego solenizanta, ale również doskonale sprawdzą się jako tło do pamiątkowych zdjęć. Na początek warto przemyśleć, czy będą to dekoracje tematyczne, a może chcemy trzymać się jednej kolorystyki. Po ustaleniu szczegółów czas na poszukiwania wyjątkowych dekoracji. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim balony z helem, które zawsze pięknie się prezentują. Niezawodne są również girlandy urodzinowe. Można je powiesić na ścianie, drzwiach czy suficie, ale również na zewnątrz - przed wejściem do domu. Warto również zadbać o odpowiednią dekorację stołu.