Poznaj nasze pomysły na urządzenie chłopięcego pokoju!

Poznaj nasze pomysły na urządzenie chłopięcego pokoju!

Jesteś właśnie na etapie urządzania pokoju swojego małego synka, a może myślisz o przeprowadzeniu niedużej renowacji? Jeśli chcesz stworzyć dla Niego przyjazne pomieszczenie – zostań z nami i poznaj nasze rady. W tym artykule podamy Ci kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym stworzysz pokój idealny dla swojego Smyka. Zapraszamy!

Jakie kolory ścian sprawdzą się w dziecięcym pokoju?

Ściany w chłopięcym pokoju wcale nie muszą być niebieskie lub szare. W sklepach dostępnych jest tak wiele przeróżnych barw, że nie ma co się ograniczać jedynie do tych dwóch odcieni. W dziecięcym pokoju warto jednak postawić na stonowane kolory, przy których wzrok nie będzie się męczył i które nie będą niepotrzebnie rozpraszać Twojego smyka. Postaw na przygaszony zielony, pomarańczowy, żółty czy jeszcze inny kolor. Aby jednak nie zrobiło się w nim zbyt smutno, wybierz pastelowe odcienie, które idealnie wpasowują się do dziecięcych przestrzeni i połącz je z jasnym kolorem np. naprzemienne. Jeśli chcesz, aby w pokoju Twojego synka działo się nieco więcej, może warto postawić na tapety dla chłopców? Taki element dekoracyjny idealnie uzupełni każdą przestrzeń i podkręci charakter tego pomieszczenia. Tapeta nie przytłoczy pokoju, jeśli położysz ją na jednej lub maksymalnie dwóch ścianach. Na pozostałe dobierz jasny – pasujący do tapet kolor, który rozświetli pomieszczenie.

Zabawki i przybory edukacyjne – to ważny element w dziecięcym pokoju

Aby odpowiednio rozwijać swoje dziecko, warto zadbać o to, aby akcesoria w jego pokoju pełniły też funkcje edukacyjne. Dlatego, jeśli szukasz ciekawego rozwiązania do pokoju swojego synka – sprawdź nasze pomysły! A co powiesz na literki drewniane do nauki, dzięki którym Twój smyk będzie uczył się pisania i które też idealnie dopełnią przestrzeń w jego pokoju? Poza tym będą też ciekawym gadżetem do zabawy. Inny elementem wystroju, którym możesz zainteresować swoje dziecko, jest np. dywan. Wybierz taki, na którym znajdują się literki, cyferki lub gry. Tym sposobem uzupełnisz pokój dziecka o ciekawy dodatek, który będzie miał też wartość edukacyjną.

Postaw na zabawę i beztroską radość dziecka!

Ważne jest, aby dziecięcy pokój nie był ustawiony jak pod linijkę, pozwól na to, aby żył on swoim własnym życiem. Dlatego niekiedy zamiast kolejnej zabawki edukacyjnej wybierz taką, o jakiej naprawdę marzy Twoje mały smyk np. figurka Funko Pop Harry Potter lub inna postać z jego ulubionego filmu czy kreskówki. Każdemu dziecku potrzebna jest zabawa, nieograniczona dziecięca beztroska i radość. Dlatego pozwól mu bawić się tak jak lubi najbardziej.