Prezenty dla dzieci w każdym wieku. Sprawdź nasze propozycje!

Prezenty dla dzieci w każdym wieku. Sprawdź nasze propozycje!

W czasie trwania okresu dziecięcego pojawia się dużo okazji do świętowania. Chrzest, urodziny czy pierwszą komunię najlepiej celebrować jest wspólnie, w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Skoro jednak pojawia się okazja, nie wypada przyjść z pustymi rękami. Czym warto obdarować maluszka? Jakie prezenty sprawdzają się jako uniwersalny podarek? Podpowiadamy!

Tapety dla dzieci – stwórzcie razem magiczną krainę

W życiu każdego maluszka przychodzi moment, gdy otrzymuje on własną przestrzeń. Może to być wydzielona część sypialni rodziców lub własny pokój. Aby dziecko poczuło się tam naprawdę jak u siebie, warto pomóc mu w aranżacji tej przestrzeni. Choć podarowanie nowej zabawki z pewnością nie zaszkodzi, możesz pokusić się o coś bardziej kreatywnego.

Przyozdobienie ścian zgodnie z gustem i zainteresowaniami dziecka z pewnością pomoże mu poczuć się bardziej pewnie w swoim pokoju. Nie trzeba być artystą i tworzyć skomplikowanych rysunków. Możesz posłużyć się gotowymi rozwiązaniami, takimi jak tapety dla dzieci. Wystarczy odrobina kleju, trochę chęci – i nagle zwykły pokój zamienia się w magiczny las, pełen przyjaznych zwierzątek! Pastelowe kolory tapet działają na dzieci uspokajająco. Odpowiednio dobrane dodatki (np. materiałowe tipi) pomogą stworzyć kącik, z którego maluszek wręcz nie będzie chciał wychodzić. Tapety dla dzieci to świetny prezent w każdym wieku – od rocznego bobaska po poważnego 10-latka.

Prezent na chrzciny – wyjątkowa pamiątka

Chrzest to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu maluszka. Poprzez ten sakrament dziecko zostaje przyjęte w szeregi kościelne i staje się wyznawcą danej wiary. Taką okazję warto upamiętnić zarówno na fotografii, jak i pod postacią drobnych upominków. Choć dziecko zapewne nie zapamięta tego dnia, to z pewnością po kilku latach chętnie sięgnie po pamiątki. Jaki prezent na chrzciny będzie odpowiedni?

Aby utrwalone na zdjęciach wspomnienia nie zagubiły się wśród innych, warto obdarować nowo ochrzczone dziecko albumem. Rodzice będą mogli umieścić w nim wszystkie fotografie, zrobione tego wyjątkowego dnia. W ten sposób wszystkie wspomnienia zostaną zebrane w jednym miejscu. Możesz pokusić się również o bardziej ozdobny prezent, taki jak srebrny obrazek, grzechotka czy smoczek. Taka pamiątka z pewnością zajmie honorowe miejsce w pokoju każdego maluszka, a z czasem stanie się przyjemnym przypomnieniem tego wyjątkowego dnia.

Zabawne koszulki – uniwersalny prezent dla dziewczynek i chłopców

Prezent w postaci dodatkowej odzieży nigdy nie spotka się z odmową. Dzieci rosną i często się brudzą, a rodzice niejednokrotnie nie są w stanie nadążyć z praniem i kupowaniem nowych ubrań. Szczególnie narażone na zabrudzenia są koszulki, ponieważ ląduje na nich wszystko – od obiadu po lody. Jeśli więc chcesz obdarować dziecko jakimś praktycznym prezentem, ten element odzieży będzie najlepszym wyborem.

Koszulki dla dziewczynek i chłopców mogą być jednolite, ozdobione konkretnym wzorem lub nadrukiem z zabawnym napisem. Wybierając tego typu prezent, warto kierować się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Taki podarek świetnie sprawdzi się jako prezent na mniej zobowiązujące okazje, np. urodziny.