Urządzanie chłopięcego pokoju wcale nie musi być trudne. Sprawdź o jakich elementach warto pamiętać!

Urządzanie chłopięcego pokoju wcale nie musi być trudne. Sprawdź o jakich elementach warto pamiętać!

Pokój Twojego dziecka potrzebuje odświeżenia lub lekkiego remontu? Lato to idealna pora, aby zabrać się za tego typu prace. W tym artykule znajdziesz kilka naszych porad, które sami zastosowaliśmy we wnętrzach naszych dzieci i które sprawdziły się idealnie. Przekonaj się, że urządzanie chłopięcego pokoju wcale nie musi być trudne! Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do lektury.

Na jaki kolor pomalować ścianę w dziecięcym pokoju?

Tytuł jest tutaj lekko przekorny, gdyż naszym zdaniem, zamiast jednolitego koloru na całą ścianę warto postawić na tapety dla chłopców. Taka dekoracja ścienna ożywi pokój dziecka i sprawi, że maluch będzie czuł się w nim miło i przytulnie. W przypadku mniejszych pokoi, aby wizualnie go nie zmniejszać, warto położyć tapetę jedynie na jednej lub dwóch ścianach. Jeśli natomiast pokój Twojego dziecka jest większy, to nie straszna mu będzie tapeta znajdująca się na wszystkich ścianach pokoiku. Przy wyborze tapety oraz koloru na pozostałe ściany warto postawić na barwy neutralne lub lekko przygaszone. Taki dobór kolorów nie rozprasza dzieci i pozwala skupić się im na swoich zajęciach, a do tego wygląda ładnie i bardzo estetycznie.

Zabawki do dziecięcego pokoju – jakie wybrać?

Zakupy zabawek do dziecięcego pokoju najlepiej robić samemu, bez rozbieganego brzdąca obok siebie. Z jego pomocą z pewnością nie wybierzemy zabawki, która będzie odpowiednia do jego wieku czy wspomoże jego rozwój, a na takie zabawki warto stawiać.  Zgodnie z metodą Montessori wskazane jest, aby dziecięce zabawki wykonane były z naturalnych materiałów takich jak drewno czy tkanina. Jeśli zależy nam na zabawkach edukacyjnych, warto postawić na puzzle, klocki, tablicę manipulacyjną, literki drewniane do nauki czy inne kolorowe układanki. Zabawki nie powinny przebodźcowywać dziecka, dlatego lepiej wystrzegać się takich, które wydają głośne dźwięki czy świecą mocnymi światłami.

Zabawki, z których ucieszy się każdy chłopiec

Nie wszystkie zabawki ucieszą dziecko tak samo. Dlatego warto od czasu do czasu postawić jedynie na dziecięcą frajdę i zamiast zabawki edukacyjnej wybrać taką, o której marzy i która wyjątkowo podoba się małemu smykowi. Jeśli Twoje dziecko ma swoją ulubioną postać z filmu, gry czy serialu wybierz figurkę z jego ulubionym bohaterem. Batman, pokemon, figurka funko pop Harry Potter, a może księżniczka Disneya – wybierz jego ulubioną postać i podaruj mu wyjątkowy prezent, który spodoba mu się jak żaden inny.

Urządzanie dziecięcego pokoju nie jest wcale takim trudnym zadaniem, warto jednak, aby pomiędzy tym, co odpowiedzialne a tym, co dla dziecka przyjemne znaleźć odpowiedni balans, który zadowoli wszystkich – dzieci i rodziców.